Zwiedzanie Warszawy

Pilot wycieczek Jan Muranty zaprasza na wycieczkę. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem na pewno będzie pełną przygód, ciekawych ale równocześnie dramatycznych historii, niezapomnianą przygodą. Oferuję szeroki wybór tras, spośród których będą mogli Państwo wybrać najbardziej interesującą Was opcję. Zapraszamy na wycieczkę i zwiedzanie Warszawy oraz okolic.

Trasa standardowa
Trasa obejmuje kluczowe zabytki i atrakcje Warszawy:
Stare Miasto (spacer) - kolumna Zygmunta, Plac Zamkowy, Zamek Królewski z zewnątrz, katedra św. Jana, Rynek, Barbakan, Pomnik Powstania Warszawskiego, pl. Krasińskich;
Trakt Królewski (przejazd) - Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, al. Ujazdowskie, Park Łazienkowski, Sejm;
Centrum z Pałacem Kultury;
Place miejskie - pl. Bankowy z ratuszem, pl. Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, pl. Teatralny z Operą Narodową;
Dawne getto żydowskie: Pomnik Bohaterów Getta, bunkier Anielewicza, Umschlagplatz.


Spacer po Starym Mieście
Trasa obejmuje: kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, katedrę św. Jana, Rynek, panoramę Wisły, Barbakan, fragmenty Nowego Miasta z domem Marii Skłodowskiej, pomnik Powstania Warszawskiego, pl. Krasińskich. Spacer trwa ok. 1 godziny. Można go rozszerzyć i pokazać Krakowskie Przedmieście (pałace, kościoły i pomniki) i Plac Teatralny - wtedy spacer będzie trwał ok. 2 godzin.


Śladami Chopina
Proponuję zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych muzeów w Polsce ― Muzeum Fryderyka Chopina ― opowiadającym o geniuszu naszego największego kompozytora. Odwiedzimy również mieszkanie rodziny Chopinów, w którym kompozytor przebywał przed swoją emigracją do Francji. Wejdziemy do kościoła wizytek, gdzie młody Fryderyk grywał na organach. Obejrzymy kościół św. Krzyża, w którym przechowywane jest serce Chopina. Przespacerujemy się Parkiem Łazienkowskim, gdzie zobaczymy znakomity pomnik secesyjny kompozytora oraz Belweder, gdzie Chopin występował jako chłopiec. Na specjalne życzenie możemy pojechać do Żelazowej Woli ― miejsca narodzin kompozytora, oddalonego od Warszawy o około godzinę jazdy na zachód od centrum Warszawy. Na specjalne zamówienie możliwe jest wysłuchanie recitalu chopinowskiego.


Pozostałości żydowskiej Warszawy
Zapraszam do wysłuchania fascynującej, a jednocześnie tragicznej historii największej społeczności żydowskiej w Europie. Mimo że większość jej członków (ponad 300 tysięcy) została zamordowana, pozostawiła po sobie trochę śladów. Trasa obejmuje Muzeum Historii Polskich Żydów (ma być otwarte w 2014 roku), Żydowski Instytut Historyczny (z unikalnym, 40-minutowym filmem dokumentalnym o życiu w getcie), pomnik bohaterów getta, bunkier Anielewicza, Umschlagplatz, synagogę Nożyków, pozostałości getta (Pl. Grzybowski, ul. Próżna, ul, Chłodna, ul, Waliców), resztki murów getta oraz cmentarz żydowski.
Okolice WarszawyŻelazowa Wola
Wycieczka prowadzi nas do niewielkiej wioski oddalonej od Warszawy o ok. godzinę jazdy na zachód. Urodził się tutaj Fryderyk Chopin i tutaj również często powracał w czasie wakacji. Dworek, w którym guwernerem był jego ojciec, a służącą jego matka, otoczony jest uroczym parkiem. Nowoczesna technologia współistnieje tu z przyrodą. Czarujące dźwięki chopinowskich dzieł wydobywają się ukrytych w trawnikach głośników. Znakomite miejsce dla melomanów.

Pałac w Nieborowie
Siedemnastowieczny pałac i park był siedzibą rodu Radziwiłłów do końca II wojny światowej. Przetrwał wojenne zniszczenia i jest dzisiaj znakomitym przykładem polskiej rezydencji magnackiej. Prócz funkcji muzealnej pełni rolę domu sztuki otoczonego pięknym barokowym parkiem. Pałac odwiedzali wielcy artyści, polityczni dysydenci i znane osobistości, a w tym Willy Brandt, George Bush i hiszpańska królowa Zofia.

Park Arkadia
Park jest klasycznym przykładem nowego stylu jaki zawitał w Polsce w II połowie XVIII wieku. Przyjął nazwę ogrodu angielskiego lub krajobrazowego, zrywając ze sztucznością i rygorami ogrodów barokowych. Miał charakter nastrojowo-sentymentalny i mieścił w sobie elementy architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. ruiny, obeliski, świątynie, budowle naśladujące antyk lub gotyk. Idea parku miała wprowadzić gościa w świat romantycznych legend i baśni. Wszystko to można znaleźć w Arkadii

Niepokalanów
Niewielkie miasteczko ponad 40 km na zachód od Warszawy znane jest z franciszkańskiego klasztoru założonego przez o.Maksymiliana Kolbe, który dobrowolnie zginął Oświęcimiu, zajmując miejsce innego skazanego na śmierć więźnia. Zakonnik został kanonizowany za swój bohaterski czyn przez Jana Pawła II. Klasztor stał się ośrodkiem pielgrzymkowym obejmującym bazylikę, muzeum, drukarnię, stację radiową, straż pożarną i wiele innych. Kompleks klasztorny odzwierciedla talent o. Kolbe i pomaga nam zrozumieć fenomen katolickiej kultury w Polsce.

Puszcza Kampinoska
Rezerwat rozciąga się na północny zachód od Warszawy. Jest jednym z nielicznych parków narodowych w tak bezpośredniej bliskości stolicy. Jego charakterystyczną cechą są wydmy, bagna, łąki i torfowiska otoczone rozległymi sosnowymi borami, zamieszkałymi przez liczne gatunki fauny, a wśród nich łosie, rysie i czarne bociany. Możemy wspólnie odwiedzić miejscowe centrum edukacyjne i przejechać się bryczką w głąb puszczy. W parku znajdują się szlaki wędrowne, rowerowe i narciarskie. Można uprawiać jazdę konną po szlakach o łącznej długości ok. 360 kilometrów. Jeśli jesteś entuzjastą dwóch kółek, możesz skorzystać z 200-kilometrowego Kampinoskiego Szlaku Rowerowego.


© Copyright 2013