Przewodnik warszawski


Pilot wycieczek i przewodnik warszawski Jan Muranty zaprasza Państwa do wspólnego zwiedzania Polski. Posiada kilkunastoletni staż w zakresie pilotażu grup wycieczkowych. Proponuje odwiedzenie największych atrakcji turystycznych naszego kraju, z których większość znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jako przewodnik warszawski wprowadzi Państwa zarówno w historyczny jak i nowoczesny klimat miasta, zaś jako pilot wycieczek po Polsce ukaże najpiękniejsze miejsca w kraju. Przewodnik Jan Muranty pilotuje zarówno wycieczki ogólne jak i tematyczne (muzyczne, związane z historią polskich Żydów) a także po krajach ościennych oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech oraz krajach skandynawskich.

Wycieczki po Berlinie

pilot wycieczek Kraków
Dawna stolica Polski urzeka średniowieczną atmosferą i światowej klasy zabytkami. Przede wszystkim polecam Zamek Królewski na Wawelu z katedrą, Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami oraz prastarą dzielnicę żydowską - Kazimierz. Z muzeów proponuję Podziemia Rynku i Galerię Sztuki Polskiej XIX w (obydwa w Sukiennicach) oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

pilot wycieczek po Wieliczce Wieliczka
Wizytę w Krakowie warto połączyć ze zwiedzaniem położonej na przedmieściach kopalni soli w Wieliczce. Podziemny świat pełen solnych korytarzy, jaskiń i jezior pozostawi na tobie niezapomniane wrażenie. Jako przewodnik z wieloletnim doświadczeniem gwarantuję pełną przygód wycieczkę.

Oświęcim - pilotaż Oświęcim
Około półtorej godziny drogi autokarem na zachód od Krakowa leży Oświęcim znany przede wszystkim z największego byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum składa się z dwóch części – wizyty w obozie Auschwitz I oraz w Auschwitz II Birkenau.

Częstochowa Częstochowa
Niecałe dwie godziny jazdy z Krakowa znajduje się Częstochowa ― religijna stolica Polski i osławiony klasztor na Jasnej Górze, otoczony fortyfikacjami i bastionami, znany przede wszystkim z bizantyjskiej ikony Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zakopane Zakopane
Zakopane – stolica Tatr – leży dwie godziny drogi na południe od Krakowa. Polecam zwiedzanie góralskiego targu pod Gubałówką i Krupówek – głównej ulicy miasta. Warto wjechać kolejką na Gubałówkę lub na Kasprowy Wierch, odwiedzić Muzeum Tatrzańskie opowiadające o miejscowej florze i faunie, pooglądać zakopiański styl budownictwa. Zapraszam do restauracji z góralskimi daniami przy dźwiękach folklorystycznej kapeli.

Przewodnik Warszawski Warszawa
Jako przewodnik warszawski pokazuję trzy aspekty miasta: historyczny – ze Starym Miastem, Traktem Królewskim i nielicznymi kamienicami ocalałymi z pożogi II wojny światowej; komunistyczny – z socrealistycznym Centrum, oraz nowoczesny – ze współczesnymi biurowcami, apartamentowcami, centrami handlowymi i hotelami. Zapraszam również do zwiedzania Zamku Królewskiego, Wilanowa, kultowego Muzeum Powstania Warszawskiego i biograficznego Muzeum Fryderyka Chopina.

Toruń Toruń
W Toruniu oglądamy przede strefę UNESCO, czyli Stare Miasto z Rynkiem Staromiejskim i ratuszem – jednym z najznakomitszych gotyckich, mieszczańskich budowli na świecie. Zwiedzamy dom, w którym urodził się Kopernik, bazylikę katedralną gdzie został ochrzczony oraz ruiny zamku krzyżackiego, krzywą wieżę, średniowieczne mury, spichrze i wiele innych atrakcji.

Malbork Malbork
Miasto położone niecałe 70 km od Gdańska słynie z jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy. Ta perła gotyckiej architektury obronnej nie ma sobie równych. Ogromne mury, baszty, fosy, mosty i bramy, niezliczona liczba zamkowych komnat, korytarzy i zaułków tchną średniowieczną tajemniczością i autentyzmem. Zamek był niegdyś siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego oraz rycerzy zakonnych, którzy na stałe wpisali się do naszej historii, literatury i filmu.

Wycieczka po Gdańsku Gdańsk
Zapraszam do miasta o bogatej i ponad tysiącletniej historii. Gdańsk był najzamożniejszym miastem XVI-wiecznej Polski. Tutaj wybuchła II wojna światowa, tutaj również rozpoczął się upadek komunizmu w Europie. Zachęcam do zwiedzania Głównego Miasta z przepięknym gotyckim ratuszem, Dworem Artusa, fontanną Neptuna i urokliwymi kilkusetletnimi kamieniczkami pamiętającymi czasy świetności Gdańska. Oprócz spaceru Długim Targiem koniecznie trzeba zwiedzić raj dla miłośników bursztynu ― ulicę Mariacką, jeden z największych ceglanych, gotyckich kościołów Europy ― bazylikę mariacką oraz Długie Pobrzeże ― deptak wzdłuż Motławy ze słynnym średniowiecznym żurawiem.

pilot wycieczek po Wrocławiu Wrocław
Żadne miasto w Polsce nie może poszczycić się tyloma mostami i przeprawami: jest ich tu ponad 100. Główną atrakcją Wrocławia jest Stare Miasto. Zwiedzamy przede wszystkim Rynek Główny ze znakomitym gotyckim ratuszem i barokowymi kamienicami. Polecam również kościół św. Elżbiety z tarasem widokowym na wieży. Oglądamy również Uniwersytet Wrocławski ze słynną Aulą Leopoldyńską oraz Ostrów Tumski pamiętający początki państwowości polskiej ― swoiste państwo kościelne z katedrą, kościołami, klasztorami, seminarium i innymi sakralnymi instytucjami. Absolutną koniecznością jest obejrzenie Panoramy Racławickiej ― ogromnego obrazu przedstawiającego bitwę pod Racławicami. Zwiedzający wchodzą do jego wnętrza i otoczeni nim ze wszystkich stron mają wrażenie, że są uczestnikami przedstawionych na nim wydarzeń.

pilot wycieczek po Zamościu Zamość
Prywatne miasto Jana Zamojskiego jest arcydziełem renesansu. Szenastowieczny projekt „idealnego miasta” autorstwa Bernardo Morando przypomina kształtem sylwetkę człowieka. Zwiedzamy przede wszystkim Rynek Wielki z renesansowo-manierystycznym ratuszem i kamieniczkami oraz umocnienia obronne.

Łańcut - panorama Łańcut
Niewielkie podkarpackie miasto leżące 16 km na wschód od Rzeszowa słynie z jednej z najpiękniejszych arystokratycznych rezydencji w Polsce ― Zamku Lubomirskich. Zapraszam do jego znakomitych wnętrz, do wozowni ― niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych oraz do parku angielskiego otaczającego pałac.

przewodnik Warszawski po Białowiskim Parku Białowieski Park Narodowy
Najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej w pobliżu granicy z Białorusią jest ostatnim w Europie fragmentem lasu pierwotnego. Zachęcam miłośników przyrody do zwiedzenia rezerwatu ścisłego, nietkniętego ludzką ręką. Wielką atrakcją puszczy jest największa na świecie populacja żubra żyjącego na wolności. Najważniejsze gatunki miejscowych ssaków włącznie z żubrem zobaczyć można w rezerwacie pokazowym przeznaczonym dla turystów. Polecam również zwiedzanie szlaku kilkusetletnich dębów oraz muzeum Parku Białowieskiego wprowadzającego w tajniki miejscowej przyrody.

© Copyright 2013