przewodnik warszawski

Przewodnik Warszawski


Urodziłem się i wychowałem w Warszawie. Tuż przed upadkiem PRL-u ukończyłem studia muzyczne na wydziale kompozycji i teorii muzyki, a w roku 1997 rozpocząłem moją przygodę z turystyką jako przewodnik i pilot wycieczek. Nowa praca okazała się fascynującym połączeniem podróży, poznawania ludzi i nieustannej edukacji. Kocham życie rodzinne, sport i przyrodę. Wśród moich licznych zainteresowań znalazły się m.in. historia, obserwowanie ptaków i teologia. Połowa mojego życia upłynęła w czasach komunistycznych, a połowa w demokracji, co pomaga mi lepiej rozumieć na czym polega historyczny okres przełomu w jakim żyjemy.

Moja praca polega na pilotowaniu grup po wszystkich najważniejszych atrakcjach turystycznych naszego kraju. Oprócz tras ogólnych, zajmuję się wycieczkami tematycznymi, np. muzycznymi lub związanymi z historią polskich Żydów. Podróżuję również z grupami po krajach ościennych ― Czechach, Niemczech, Austrii, Węgrzech, Rosji ― a także do Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich.

Moją główną fascynacją pozostaje jednak Warszawa. Opowiadam jej dramatyczną historię pełną wojen, powstańczych zrywów i dźwigania się z ruin. Wspominam również o nieco szczęśliwszych czasach średniowiecza, oświecenia oraz o współczesnym okresie demokratycznych przemian. Lubię oprowadzać dzieci, opowiadać im warszawskie legendy i pokazywać stołeczne ciekawostki.

Staram się nie zanudzać turystów, lecz wychodzić naprzeciw ich zainteresowaniom i potrzebom.

Serdecznie zapraszam na wycieczkę!


© Copyright 2013